Finance Billing Specialist (Order to Invoice)

Date: Sep 11, 2024

Location: Rybnik, PL

Company: Tenneco

Obowiązki:

  • Zarządzanie zamówieniami klientów - wystawianie, wysyłanie faktur, kompletowanie wymaganej dokumentacji, przetwarzanie kredytów klientów;
  • Utrzymanie dobrych relacji z klientami odpowiadanie na zapytania, wyjaśnianie różnic, obsługa portali klientów;
  • Zarządzanie kontami klientów, utrzymywanie poprawności danych podstawowych w systemie;
  • Pomoc w opracowywaniu i wdrażaniu kluczowych procesów biznesowych;
  • Pomoc jednostkom biznesowym w projektach i analizach, wsparcie raportowania finansowego;
  • Zarzadzanie elektroniczną wymianą dokumentów (EDI);
  • Zapewnienie należytej staranności i kompletności wszystkich dokumentów finansowych;
  • Odpowiedzialność za ręczne fakturowanie i korekty rozliczeń;
  • Czynny udział w zamknięciach okresów sprawozdawczych (miesięcznych/rocznych);
  • Udział w audytach;
  • Koordynowanie procesu zmiany cen (bieżących i wstecznych) z wieloma obszarami biznesowymi;
  • Całościowe wspieranie i koordynacja procesu O2C;

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe;

  • Pożądane trzyletnie doświadczenie, najlepiej w branży produkcyjnej;

  • Dostępność do pracy w systemie dwuzmianowym (praca z klientem z USA);

  • Angielski: B2;

  • Wiedza/doświadczenie w pracy z systemem SAP;

  • Doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z klientami;

  • Biegła znajomość pakietu Microsoft Office;

  • Silne doświadczenie analityczne i w rozwiązywaniu problemów z dbałością o szczegóły;

Oferujemy:

  • Możliwość pracy hybrydowej;

  • Prywatne ubezpieczenie zdrowotne Lux Med;

  • Karta sportowa Medicover Sport;

  • Szeroki wachlarz świadczeń socjalnych (grupowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie wakacji, paczki i bony świąteczne i wiele innych);

  • Możliwość rozwoju zawodowego;

  • Możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej korporacji;

  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe;

#LI-PK1