EHS Specialist

Date: Jun 14, 2024

Location: Rybnik, PL

Company: Tenneco

Zadania:

  • Nadzór nad dokumentacją dot. ochrony środowiska;

  • Przygotowywanie sprawozdań z zakresu ochrony środowiska;

  • Przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania zasad BHP;

  • Nadzór nad procesem dystrybucji środków ochrony indywidualnej i odzieży roboczej;

  • Pozyskiwanie dotacji na projekty ochrony środowiska;

  • Udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków;

  • Prowadzenie szkoleń z zakresu BHP i P.Poż;

  • Budowanie strategii zrównoważonego rozwoju w obszarze ochrony środowiska;

  • Opiniowanie szczegółowych instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy stanowisk;

  • Prowadzenie audytów wewnętrznych Systemów Zarządzania ISO 14001/450001/50001 na terenie zakładu;

  • Udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego;

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe z obszaru BHP i OŚ studia podyplomowe o kierunku Ochrony Środowiska bądź Inżynierii Środowiska;

  • Znajomość aspektów ochrony środowiska;

  • Znajomość wymagań norm ISO 14001/ ISO 45001;

  • 2-letnie doświadczenie zawodowe na samodzielnym stanowisku w obszarze BHP, preferowane w firmie produkcyjnej;

  • Bardzo dobra znajomość prawa pracy i aktualnych przepisów w zakresie BHP, PPOŻ (dyplom Inspektora P. Poż);

  • Znajomość języka angielskiego (B2);

  • Umiejętność przygotowania i prowadzenia prezentacji;

  • Umiejętność pracy w zespole oraz komunikacji na poszczególnych szczeblach Organizacji;

  • Umiejętność organizacji/planowania pracy;

  • Znajomość wymagań ISO 50001 mile widziana;

Oferujemy:

  • Prywatne ubezpieczenie zdrowotne Lux Med;

  • Karta sportowa Medicover Sport;

  • Szeroki wachlarz świadczeń socjalnych (grupowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie wakacji, paczki i bony świąteczne i wiele innych);

  • Możliwość rozwoju zawodowego;

  • Możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej korporacji;

  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe;

#LI-PK1